Vyhledávání

Aktuální informace - detail

 • Pohádka o komunistovi, aneb jak budějický Vojta lže…. (28.08.2019)

  Zdroj: iRozhlas.cz, vlastní zpráva

  Bylo nebylo. Za devatero horami, za devatero řekami, za stále rozestavěnou dálnicí D3 žije drak ze Sfinxu….. ale to asi trochu předbíhám. Takto by možná mohla začínat pohádka z dílny Z. Trošky o jednom člověku, který se holedbá, že je komunistou a při každé možné příležitosti zdůrazňuje, že je marxista-leninovec a teorii strany (dnes již 6. až 8. nejsilnější parlamentní strany) KSČM má v malíku. Docela by se dalo souhlasit, protože jak známo, malíček je opravdu nejmenším prstíčkem na ruce a mnoho se do něj nevejde. Stejně jako do hlavy zmíněného borce. Ona se tam totiž žádná teorie, ideologie nemá šanci vtěsnat. Je zde obsazeno. Obsazeno klientelistickými grify, spoustu lží, manipulací, polopravd a falše. A to dokonce nejvíce právě směrem ke „své milované straně“. Spíše ke svému nástroji pro naplňování svých osobních ambicí a osobního profitu.

  Malé odbočení – nedávno mi jeden nejmenovaný človíček na facebooku vmetl do tváře, že jsem od ortodoxního komunismu přešel na pozice antikomunismu. Zřejmě i tato stať bude takto označena. Napsal jsem mu, že jsem opakovaně dávno před rokem 2010 v sídle ÚV KSČM na zasedání tohoto orgánu a pak i na obdobném jednání v Nymburku řekl tezi a vysvětlil ji, že „největším antikomunistou a největším zdrojem antikomunismu je KSČM sama“. Doporučil jsem tehdy i, aby se více lidí v této straně dopustilo „zločinu“ a začali mít vlastní osobní názor. Ono totiž jde o velice osvobozující pocit. Bylo to marné, marné…. Po ortodoxním, salonním a bojácném Grebeníčkovi stojí v čele KSČM V. Filip, nejmenovaný král lobbistů, klientelistů a jak se ukázalo neštítící se lží o spolupráci s lidmi jejichž domovem není jen Palermo na Severu majících problémy se zákony.

  Kauz typu napomáhání lobbistovi Horáčkovi je údajně u V. Filipa jen špičičkou ledovce. A jistě je jen náhodou, že se díky němu dostali čeští „komunisté“ do prvních řad podporovatelů oligarchy, trestně stíhaného premiéra české vlády, podnikatele, za nímž údajně stojí nejeden tragický osud spousty lidí z podnikatelského prostředí. Konečně řadu z nich zdokumentovaly některé pořady veřejnoprávní televize, která leží v žaludku právě takovým lidem jako je Filip, Babiš či další „levicový borec“ Zeman a na níž „papouškově“ útočí sběř ze sociálních sítí, nejvíce z facebooku..

  Schopnosti „hrncového právníka ze Sfinxu“ se v kauze Horáčkově ukázaly v celé své kráse. I ty tři „interpelační“ dopisy psala právnička Horáčka. Informace iRozhlas.cz dokladují a usvědčují V. Filipa z celé řady lží. Dokonce se panu místopředsedovi PS podařilo vylepšit i již tak bohatý jazyk český. On nelobbuje, on se ptá. On netlačí, nezneužívá svého postavení ústavního činitele, on doporučuje, on interpeluje…..

  A každá pohádka by měla končit dobře a dobro má zvítězit nad zlem. Naši předci a pohádkoví mistři se správně domnívali, že tak je třeba hlavně z výchovných důvodů směrem k dětem, kterým jsou pohádky především určeny. Tato pohádka je však pro dospěláky a je třeba ji číst v kontextu se statí na iRozhlas.cz. Proto končí „dospělácky optimisticky“ – V. Filip a spol., Babiš, Zeman a celá ta „skvadra fialová“ pokračuje dál. Díky nám voličům (…jen jestli nejsme fakt tak nějak blbí?). Přesto hezký den…. V. Balín, osvobozený občan s vlastním názorem

  ‚Není to moc ostré?‘ Šéf komunistů Filip v dopisech orodoval za Horáčka, psala je lobbistova advokátka


  Vytisknout článek
   

Diskuze k článku

  
TOPlist