Vyhledávání

Aktuální informace - detail

 • Kultura organizátorů krajských voleb v roce 2020 v Mostě tzv. „za pětset“ (26.09.2020)

  Zdroj: vlastní zpráva

  Možná si někteří z nás starších pamatují na řadu televizních vědomostních soutěží, které byly a stále jsou prezentovány největší sledovaností. Jendou z nich, na název si žel již nevzpomenu byla o soutěžení v několika oblastech, které byly odstupňovány od 100 do 500. Byly to nejen body, ale i finanční hodnocení za správnou odpověď. A jak je pro nás Čechy příznačné, jsme přeci národem znalého umění tzv. „švejkovat“, že dovedeme i tu nejvážnější věc či událost přetransformovat do legrační pitominky. Hodnocení v této soutěži se stalo podkladem pro naše hodnocení řady životních situací, jevů, dění či konání jiných v okřídlené moderátorské replice právě z uvedené soutěže ve stylu „máš to za pětset, je to za pětset…“. V soutěži to bylo označení pro nejtěžší a nejvíce honorovanou odpověď na otázku skrývající se na panelu pod číslovkou 500 (byly tam pole od 100 do 500 ve stovkové stupnici). Ale pro nás „švejkující“ Čechy to bylo využíváno většinou opačně k ironizujícímu vyjádření nedostatečné kvality pro hodnocení něčí aktivity nebo výkonu.

  Proč takový složitý úvod? To bude zřejmé z dalšího postřehu ke „kultuře roznášení hlasovacích lístků pro krajské volby konaných 2. a 3. října 2020 ze strany úředníků Magistrátu statutárního města Most.

  Včera v pátek 25. 9. 2020 určitě ve večerních hodinách (v podvečer byly schránky prázdné) byly do vchodů našeho domu rozneseny zřejmě nějakými poslíčky z magistrátu hlasovací lístky pro krajské volby. Jak je patrné z doložené fotografie, úroveň doručení je opravdu „za pětset“. Lístky trčí skoro z poloviny své délky z poštovních schránek, když je stačilo jen přehnout a do schránky se daly spolehlivě vsunout celé, aniž by vyčuhovaly, což jsme si následně ověřil. Ke všemu např. u mě ve schránce byly hlasovací lístky i pro pana Vaško, jehož schránka je nad tou mojí. Byly však naspodu zásilky, takže nemohlo jí o nedopatření. Samozřejmě jsem mu je přendal k ostatním do jeho schránky a kupodivu se tam vešly. Velkou kulturu svého občanského postoje a jednání však neprokázali ani samotní někteří potencionální voliči (či spíše „nevoliči“). Několik obálek s hlasovacími lístky bylo již, a to ve všech čtyřech vchodech, vhozeno do polic nebo krabic na propagační letáky, většina anonymizována odtržením části obálky s adresou. Ještě že alespoň takto dotyční vyjádřili trochu studu za své jednání. Ale třeba se mýlím a neujde o stud, ale kdo ví o co, že?

  Třeba je to jen tichý protest proti tomu, co se v České republice děje a jak se tzv elity-politici, kteří by měli být občanům příkladem chovají a jednají. Ovšem je třeba se zamyslet nad dvousečností takového způsobu protestu. Nevolit spíše dává šanci těm s jejichž jednáním a chováním nesouhlasíme, aby se na svých pozicích drželi i nadále. Na druhé straně bychom se neměli nechat mást těmi, kteří se skoro každé volby objevují na jiné a jiné, další kandidátce a balamutí nás, jak pro nás občany vše zařídí, když jim dáme zase hlas, jak pro nás ten LEPŠÍ SEVER budou budovat, co pro nás zase postaví…. O co nás opět a znovu připraví se od nich samozřejmě nedozvíte. Tak pozor na ně na, abychom měli „kliku“ si musíme zařídit svou rozumnou volbou, i když není zdánlivě z čeho vybírat….. (vb)


  Vytisknout článek
   

Diskuze k článku

Diskuze neobsahuje žádný příspěvek.

TOPlist