Vyhledávání

Aktuální informace - detail

 • OMMO jde do podzimních komunálních voleb v osmi obcích a městech ČR (02.08.2022)

  Zdroj: web hnutí OMMO

  I když byly naše záměry původně podstatně skromnější, postupně se od začátku roku 2022 projevil větší zájem občanů, kteří si o nás vyhledali odpovídající informaci a rozhodli se kandidovat pod hlavičkou OMMO v komunálních volbách. Motivaci některých chápeme, v řadě případů se také potvrdila. Je však třeba kalkulovat s upřímně míněnými důvody začít pracovat v komunální politice.

  V tuto chvíli opakujeme již tradičně ozkoušená místa: Bakov nad Jizerou, Jirkov, Lom, Most, Třeboň, Újezd u Brna. K nim se postupně přidávali další. Z nich si ale někteří své angažmá po bližším seznámení se s našimi záměry, jak pokračovat v další spolupráci, posléze rozmysleli.

  Zbyli opravdu jen ti „skalní“, tedy dnes členové a sympatizanti z Chrastavy a Otrokovic.

  Z dalšího vývoje vyplynulo, že ve jmenovaných místech bude OMMO kandidovat, v Třeboni si pak zopakujeme již osvědčenou kandidátku Společně pro Třeboň se Stranou zelených.

  A nyní ještě pár řádek věnuji Mostu. Jak víte z dosavadního vývoje naší působnosti v tomto městě, děje se velmi pomalu a možná ne příliš efektivně, což je zčásti dáno naším vlastním postavením, ale především situací v samotném Mostě. Není nyní předmětem toho textu analyzovat a vyvozovat závěry, přesto si dovolím poznámku. OMMO se rozhodlo v Mostě kandidovat především z důvodů poukázat a dostát tomu, že zákony v této zemi by se měly dodržovat bez rozdílu, a ani opakované výsledky voleb svěcené tzv. hlasem lidu neomlouvají podivné praktiky některých subjektů a jejich vládců, kteří se opakovaně rozhodli obejít rozhodnutí krajského soudu o svém další působení jako spolku.

  Na závěr si dovolím poděkovat všem, kteří se opakovaně nebo „nanovo“ angažují na kandidátkách OMMO a v koalici. Děkuji také zástupcům z řad jiných politických subjektů, kteří s námi jdou do voleb na kandidátkách za OMMO.

  Věřím, že občané míst, v nichž kandidujeme dokáží posoudit věcnost a smysluplnost našich programových záměrů a ocení personální nabídky v daných obcích a městech.

  Vše dobré a pevné nervy!

  H. Svobodová

  předsedkyně OMMO

  web OMMO


  Vytisknout článek
   

Diskuze k článku

Diskuze neobsahuje žádný příspěvek.

TOPlist