Vyhledávání

Aktuální informace - detail

 • Jak odpovídali lídři kandidátek do komunálních voleb v Mostě do anktey Mosteckého deníku (02.09.2022)

  Zdroj: Mostecký deník.cz, vlastní zpráva

  Předsedkyně a vedoucí kandidátka OMMO na otázku, "jaký vidíte největší problém v Mostě a jak byste jej řešila", odpověděla:

  Jde o absenci perspektivy. Důležitostí perspektivy se zabývali už staří Řekové, v renesanci da Vinci, Vasari nebo Dürer. V Mostě je perspektiva zatížená neřešenými problémy transformace z let devadesátých a na ně se nabalujícími dnešními složitostmi. Z programové nabídky řešení OMMO připomenu participaci, sociální bydlení, rozvoj systému oběhového hospodářství, podporu klimatické odpovědnosti, sdílené bydlení, rozvoj koncepce bioekonomiky, komunitní centrum pro teenagery, bezpečnostní opatření k eliminaci dětské kriminality, posílení bezpečnosti občanů v méně přehledných částech města apod.

  Odpovídali i někteří další kandidáti a o jejich úrovni si jistě uděláte názor sami. Za sebe jsem se pobavil u odpovědi J. Nedvěda ze SMM, kde jde v Mostě určitě o problém problémů, protože v odpovědi najdete kolem šesti slov se základem problém. Problémy se mu to v Mostě jen hemží. Za odpovědi R. Beleje by se nemusel stydět snad ani Okamura a nepřekvapil ani "zelený" pan J. Hrubeš, u něhož "zelená" prostě absentuje. Je až s podivem, jak se všichni shodli na tzv. problémových občanech. Ale nějaké slovíčko na téma, jak s občany pracovat, jak s nimi diskutovat, vyvstělovat, jak je vychovávat, tak to žel nikoliv. (vb)

  Mostecký deník


  Vytisknout článek
   

Diskuze k článku

Diskuze neobsahuje žádný příspěvek.

TOPlist