Vyhledávání

Aktuální informace - detail

 • Kdo se tedy bojí a kdo by se měl vlastně bát? (04.09.2022)

  Zdroj: sezanmzprávy.cz, vlastní zpráva

  A máme několik hodin po demonstraci na Václaváku (chudák Václav na koni a byť jsou oba bronzoví, ti toho již zažili...). Kouzelná jsou vyjadřování a hodnotící soudy různých komentátorů, analytiků a politologů. I ruská agentura TASS přispěchala se svou troškou do mlýnu. Prý by se mohly, a jde údajně o signál, opakovat události listopadu 1989. Hlasy, resp. jeden z hlasů hodnotících soudů z "domácí kuchyně" na Seznamzprávy.cz mimo jiné nabádal:

  "Václavák byl patrně do určité míry zaplněný lidmi, kteří se nebojí o nic menšího, než je celá jejich existence. Obávají se, zda zvládnou zdražování potravin a především energií. Mají strach, zda v zimě zaplatí plyn, elektřinu, a tím pádem topení, teplou vodu. Zda nebude nad jejich síly uvařit si oběd.

  Vysmívat se lidem v natolik mezní situaci, spílat jim do hlupců, Putinových zaprodanců, jak se to děje na sociálních sítích, je nemoudré.

  Strach má totiž nepříjemnou tendenci růst. Čím je větší, tím silněji zatemňuje svým obětem úsudek. Vyděšený člověk je ochotnější naslouchat manipulátorům a kazatelům fejkových řešení".

  Strach a obavy z dalších posunů životní existence je jistě mocným činitelem. Leč, kdo a z jakých struktur byli řečníci? Jak reagovala uvedená ruská agentura TASS? Tak to zase vyvolává jistě nejen u mě strach a vážné obavy z nabízených zkratkovitých rádoby jednoduchých populistických řešení a nárůstu extremismu a žel i dalších extrémů nedobrých pro demokracii. Chce se mi však věřit, že se většině občanů ČR paměť docela nevygumovala. Budou natolik ostražití a rozhodní v podpoře demokraticky z voleb vzešlé vlády, aby dokázala hledat a najít relevantní řešení cesty z krize, a to nejen té energetické, ale i politicko-společenské. Situace je vážná, nikoliv však zoufalá. Zoufalí jsou jen ti, co kadí v síni a nechávají se manipulovat různými organizátory s mandátem, který si svýma rukama sami dali do svých rukou. (vb)

  seznamzprávy.cz


  Vytisknout článek
   

Diskuze k článku

Diskuze neobsahuje žádný příspěvek.

TOPlist